Czym są licówki?
Stomatologia estetyczna Poznań cieszy się rosnącą popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego: w końcu każdy chce cieszyć się pięknym, nieskazitelnym uśmiechem na co dzień. Czym są licówki i dlaczego warto je wykonać?
Licówki Poznań – piękny uśmiech na co dzień
Wyżej wspomniane licówki stanowią formę nakładki na zęby, która pomaga ukryć ich niedoskonałości. Niezależnie od tego, czy borykamy się z przebarwieniami, czy ukruszonym zębem – licówki Poznań (i inne części kraju) stanowią świetne rozwiązanie tej kwestii.
Nazwa tego wyrobu wzięła się stąd, że stomatolog przykleja je do przedniej części zęba – czyli właśnie tak zwanego lica. Najczęściej, licówki wykonane są z porcelany, choć nie jest to warunek konieczny.
Licówki cena Poznań
Stomatologia estetyczna Poznań może różnić się kosztami nie tylko w zależności od lokalizacji, ale również materiału, z którego ma być wykonana licówka. Najdroższe są te wykonane z porcelany, ale jednocześnie – charakteryzują się najwyższą trwałością (przy założeniu ich prawidłowego użytkowania).
Nieco niższą ceną charakteryzują się licówki kompozytowe. Jest to rozwiązanie potencjalnie ekonomiczniejsze na starcie, bowiem za jednego zęba trzeba zapłacić około 250-400 zł, ale jednocześnie – szybciej wymaga dodatkowych nakładów. Podczas gdy licówki porcelanowe mogą przetrwać na zębach bez uszkodzeń nawet około 8 do 10 lat, licówki kompozytowe z reguły wymagają wymiany po maksymalnie 3 latach. Jak zatem widać po powyższym porównaniu, licówki cena Poznań mogą różnić się dość znacząco.
Warto również pamiętać, że na trwałość licówek w dużej mierze wpływa dbałość o nie. Podczas gdy u jednej osoby, produkt ten pozostanie w nienagannym stanie stosunkowo krótko (na przykład rok lub półtora) – u kogoś innego licówki mogą utrzymać się znacznie dłużej. Konieczna jest jednak odpowiednia pielęgnacja licówek zapewniająca im trwałość, o której zawsze informuje stomatolog w trakcie wizyty.
Kiedy nie wolno stosować licówek?
Wśród przeciwwskazań do nałożenia tego rodzaju produktu estetycznego znajduje się między innymi bruksizm (chorobliwe zgrzytanie zębami), wady zgryzu, obgryzanie paznokci, zbyt duże wypełnienie w zębie, niezaleczone zmiany próchnicze czy nieprawidłowa higiena w obrębie jamy ustnej.
Wszelkie powyższe przeciwwskazania są zawsze stwierdzane przez lekarza stomatologii podczas wizyty. Jak widać po powyższym wyliczeniu, dużą część z przeciwwskazań można wyeliminować – na przykład poprzez oduczenie się obgryzania paznokci czy wdrożenie leczenia wad zgryzu.