Czy warto zdobyć uprawnienia g1?
W Polsce na rynku pracy można zaobserwować prawdziwe załamanie. Według najnowszych badań w naszym kraju brakuje nawet 140 000 pracowników. Identycznie wygląda sytuacja praktycznie w całej Europie, dlatego też tym bardziej warto zdobyć uprawnienia sep g1. Największe zainteresowanie jest na operatorów maszyn budowlanych i pracowników z uprawnieniami do eksploatacji i dozoru urządzeń elektrycznych/gazowych.
Czym są uprawnienia g1?
Uprawnienia g1 dotyczą wyłącznie urządzeń, instalacji oraz sieci elektroenergetycznych, które wytwarzają, przetwarzają i przesyłają energię elektryczną. Dzięki wspomnianym uprawnieniom będzie można zajmować się obsługą, montażem, remontowaniem i dozorem urządzeń i sieci o napięciu powyżej 1 kV. Uprawnienia najłatwiej uzyskać po odbyciu specjalistycznych szkoleń i zdaniu egzaminu końcowego. Jeżeli chodzi o pozostałe wymagania, to należy ukończyć 18 rok życia i posiadać przynajmniej podstawowe wykształcenie.
O czym należy pamiętać?
Uprawnienia sep g1 wydawane są na okres 5 lat, dlatego też pamiętać należy o ich odnowieniu. Zdobyte uprawnienia są ważne nie tylko na terytorium Polski i Unii Europejskiej, ale również w Konfederacji Szwajcarskiej i państwach należących do Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu.
Szkolenia sep – czy warto?
Profesjonalne szkolenia sep g1 są stosunkowo krótkie, dzięki czemu nie obciążają osób, które starają się o uzyskanie nowych kwalifikacji. Dzięki specjalistycznym kursom można zdobyć cenną wiedzę teoretyczną i praktyczną, która przyda się podczas wykonywania codziennych obowiązków. Dzięki szkoleniom można rozwijać kompetencje, dlatego też zdecydowanie łatwiej będzie o awans. Rozwój zawodowy odgrywa bardzo ważną rolę nie tylko dla młodych osób. Ze szkoleń bardzo często korzystają również doświadczeni elektrycy, którzy chcą być zdecydowanie bardziej konkurencyjni na rynku. Szkolenia sep g1 są także doskonałym wyborem dla osób spoza branży, którzy chcą zdobyć dobrze płatną pracę.
Jak wygląda przystąpienie do egzaminu sep g1?
Po ukończeniu szkoleń należy jak najszybciej złożyć wniosek w oddziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich. To właśnie tutaj odbędzie się egzamin końcowy. Pytania egzaminacyjne nie odbiegają oczywiście od materiału, który dokładnie omawiany jest na kursach. Warto wspomnieć również o tym, że egzaminatorzy zwracają szczególną uwagę nie tylko na precyzyjnie podanie kluczowych pojęć, definicji i regułek, ale sprawdzają również, czy egzaminowana osoba w rzeczywistości rozumie omawiane pojęcia.