Jak otrzymać kwalifikacje G2?

Kurs na uprawnienia ciepłownicze składa się z części praktycznej oraz teoretycznej. Na koniec trzeba zdać egzamin przed Energetyczną Komisją Kwalifikacyjną.
Zdobycie uprawnień SEP
Uprawnienia SEP G2 ważne są przez 5 lat i wydawane są w formie świadectwa kwalifikacji. Należy pamiętać, żeby po upływie tego czasu podejść ponownie do egzaminu. Różne zagadnienia poruszane są podczas szkolenia, ale ważną rolę odgrywają obowiązki osób na stanowisku dozoru i eksploatacji urządzeń, instalacji oraz sieci cieplnych. Po ukończeniu kursu mamy wiedzę oraz umiejętności do wykonywania prac kontrolno-pomiarowych. Warto mieć na uwadze, że zdobyte zezwolenia dotyczą wszystkich urządzeń przesyłających, przetwarzających oraz wytwarzających ciepło. Kurs przeznaczony jest dla pełnoletnich osób, które posługują się językiem polskim i nie mają żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Do przedłożenia zaświadczenia podpisanego przez tłumacza przysięgłego zobligowani są obcokrajowcy, którzy chcieliby zostać słuchaczami. Warto podkreślić, że uprawnienia G2 pomagają się wyróżnić na rynku pracy. Doświadczeni instruktorzy prowadzą wykłady, a także wykorzystują własne doświadczenie zawodowe do udzielania cennych wskazówek. Kursanci są świetnie przygotowani do rozpoczęcia pracy.
Egzamin SEP
Egzamin przed Energetyczną Komisją Kwalifikacyjną nie jest prosty, więc warto się rzetelnie do niego przygotować. Przepisy ogólne oraz wybrane zagadnienia dotyczące ciepłownictwa omawia się w ramach zajęć. Cena kursu jest uzależniona od liczby osób, które zadeklarują udział. Wraz ze wzrostem liczby słuchaczy spada koszt nauki. Co 5 lat trzeba odnawiać uprawnienia cieplne. Oznacza to, że trzeba się ponownie zapisać na szkolenie i zaliczyć egzamin. O uznanie certyfikacji w krajach Unii Europejskiej mogą starać się osoby, które zdobyły kwalifikacje zawodowe na terenie naszego kraju. Można śmiało powiedzieć, że polskie uprawnienia zawodowe uznaje większość zagranicznych przedsiębiorców. W niektórych państwach trzeba przedstawić dokumentację potwierdzającą zdobyte doświadczenie zawodowe. Warto mieć na uwadze, że w Wojewódzkim Urzędzie Pracy można uzyskać taki dokument. Uprawnienia G2 ciepłownicze nie są tak popularne jak kwalifikacje G1, więc warto je posiadać. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś wiedzieć, jak zdobyć uprawnienia sep g2 ciepłownicze.